bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Povijesni dan u Londonu

Tigst Assefa oborila svjetski rekord na maratonu u Londonu

Tigst Assefa oborila svjetski rekord na maratonu u Londonu, a Sebastian Saue ostvario drugo najbolje vrijeme u muškoj konkurenciji.
27.04.2025. u 18:43
text

Atletičarka iz Etiopije Tigst Assefa oborila je svjetski rekord pošto je na maratonu u Londonu pobijedila vremenom 2:15.50.

Assefa je oborila svjetski rekord u maratonu koji je, također u Londonu, vremenom 2:16.16 postavila Kenijka Peres Japchirchir.

 Joyciline Jepkosgei je bila druga na današnjoj trci u Londonu sa vremenom 2:18.44, dok je treća bila aktuelna olimpijska šampionka u maratonu, Sifan Hasan iz Holandije, sa rezultatom 2:19.00.

U muškoj konkurenciji maratona u Londonu pobijedio je Kenijac Sebastian Saue ispred Jacob Kiplimo iz Ugande.

Saue je kroz cilj prošao sa vremenom 2:02.27, što je drugo najbolje vrijeme u historiji maratona u Londonu.

Prošlogodišnji pobjednik Alexander Munyao iz Kenije završio je kao treći.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO