Seniori

Ragbi: Reprezentacija BiH pobijedila Srbiju rezultatom 15:7

Sport / Flash | 06. 04. 2015. u 13:17 M.A.

Seniorska ragbi reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prijateljskoj utakmici pobijedila reprezentaciju Srbije rezultatom 15:7 (poluvrijeme 10:7).

U izuzetno fer i korektnoj igri, ali u otežanim uvjetima, na raskvašenom terenu, reprezentativci BiH bili su bolja ekipa i slavili pobjedu.

Izbornici obje reprezentacije iskoristili su priliku da isprobaju veći broj igrača, koji bi trebali nastupati u nastavku natjecanja u okviru Europskog prvenstva.

Obje reprezentacije nastupile su i bez većeg broja standardnih reprezentativaca, tako da su i mlađi igrači dobrili svoje prilike da se dokažu.

Strijelci za Bosnu i Hercegovinu bili su Ajanović, Gojković i Spahić, po pet, a za Srbiju pet poena je postigao Knežević.