doigravanje

Mostarske odbojkašice na korak od plasmana u finale

Sport / Flash | 08. 04. 2016. u 12:43 S. M.

U uzvratnom susretu polufinala doigravanja za plasman u Premier ligu, odbojkašice SOK Mostar će u nedjelju u 18 sati u dvorani na Bijelom Brijegu ugostiti ekipu Gračanice.

Gračanica je slavila u prvom susretu s 3:2. Mostarskim odbojkašicama treba pobjeda od 3:0 ili 3:1 za prolaz u polufinale, a u slučaju pobjede 3:2 gledat će se set-količnik. U prvom meču bilo je 108:105 u ukupnom zbroju poena u korist Gračanice.

'Rezultat iz prve utakmice daje nam dobre šanse za prolaz u finale. Dat ćemo sve od sebe da u nedjelju pokažemo da smo kvalitetnije od Gračanice', kazala je Maja Jonjić, a njena suigračica iz SOK Mostar Sandra Brekalo je dodala:

'Mogle smo u Gračanici i do pobjede, ali zadovoljne smo s osvajanjem ta dva seta. Domaći teren će sigurno biti prednost za nas'.

U drugom polufinalu sastaju se OK Goražde i ŽOK Smeč iz Lukavca. U prvom susretu igranom u Goraždu slavila je domaća ekipa s 3:0.