Allianz Arena

Mandžukić strijelac protiv Barcelone

Sport / Flash | 25. 07. 2013. u 08:04 Z.S.

Hrvatski nogometni reprezentativac Mario Mandžukić postigao je drugi pogodak za Bayern u pobjedi njegove momčadi na Allianz Areni protiv rezervne postave Barcelone od 2:0.

Europski prvak, koji je protekle sezone u potpunosti nadigrao Katalonce u polufinalu Lige prvaka, poveo je u 14. minuti.

Nakon ubačaja Francka Riberyja kapetan Philipp Lahm pogađa mrežu. Konačnih 2:0 postavio je Mandžukić, koji je u 87. minuti postigao pogodak iz neposredne blizine.

Novi trener Bavaraca Josep Guardiola, koji je sa Barcelonom u četiri sezone osvojio dvije Lige prvake i tri domaća prvenstva, počeo je utakmicu bez napadača, a Lahma, koji čitavu karijeru igra na mjestu desnog braniča, stavio je u vezni red. Mandžukić je ušao u igru u 53. minuti.

Barcelona je istrčala u bitno oslabljenom sastavu. Od standardnih prvotimaca Katalonaca istrčali su samo Lionel Messi, koji je igrao do 51. minute, te Javier Mascherano i Alexis Sanchez, a momčad je vodio pomoćni trener Jordi Roura.

Nedostajali su Xavi, Andres Iniesta, Gerard Pique, Dani Alves, Cesc Fabregas i veliko ljetno pojačanje Brazilac Neymar.