'Mali vatreni' bez Europskog prvenstva

Sport / Flash | 10. 10. 2016. u 19:57 Z.S.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija, igrači do 21 godine starosti, nije se uspjela plasirati na Europsko prvenstvo, nakon što je u odlučujućoj utakmica poražena na gostovanju kod Švedske 4:2.

Švedska je izborila plasman na EP kao pobjednik skupine sa 24 boda. Drugo mjesto je sa 23 boda osvojila Španjolska i igrat će u dodatnim kvalifikacijama, a Hrvatska je završila na trećem mjestu s 20 bodova.

Hrvatska je povela u 23. minuti golom Stipe Perice, no vodstvo nije dugo trajalo jer je u 25. minuti Elez prekršajem u svom kaznenom prostoru zaustavio Strandberga, a Wahlqvist je potom iskoristio jedanaesterac za poravnanje.

Pobjednik je odlučen početkom drugog poluvremena kada je Švedska u razdoblju od 53. do 64. minute zabila tri gola (Olsson, Hallberg, Strandberg) za vodstvo 4:1.

Do kraja utakmice Hrvatska je pogotkom Benković u 67. minuti samo uspjela ublažiti poraz.