Zlatna djevojka

Lana Pudar: Ovo je znak da se mogu nadati boljim vremenima

Nakon što je bila najbolja u utrci na 200 metara delfin, Lana je osvojila zlato i na 100 metara, a osim zlata došla je i do rekorda Mediteranskih igara, jer je utrku na 100 metara delfin isplivala za 57.55.
Sport / Flash | 04. 07. 2022. u 21:00 Bljesak.info

Lana Pudar ponovo je oduševila javnost u Bosni i Hercegovini osvojivši svoju drugu zlatnu medalju na Mediteranskim igrama koje se održavaju u Alžiru.

''Jako sam zadovoljna i jako mi je drago što sam i na 200 i na 100 metara ostvariti ovakav uspjeh. Drago mi je i zbog obaranja rekorda mediterana. Ovo je moje drugo najbrže vrijeme ikada na 100 metara delfin i to je znak da se mogu nadati boljim vremenima kad bude rjeđi raspored. Uzbuđena sam što će se slušati himna Bosne i Hercegovine. Hvala svima na podršci'', poručila je Lana.

Inače, Lana već sutra putuje na Europsko juniorsko prvenstvo u Bukureštu.

Lana Pudar na Mediternskim igrama u Oranu iza sebe ostavila Annu Ntountouanaki iz Grčke te Ilairu Bianchi iz Italije.  Mostarka se u finale plasirala s vremenom 59.81 i nalazila se u krugu favorita za osvajanje medalje što je na najbolji mogući način i opravdala.

Inače, Pudar je ranije u disciplini 200 metara delfin osvojila zlatno, dok je u disciplini 50 metara također delfin stilom bila peta.