Liga Herceg-Bosne

Košarkaši Čapljine poraženi od Viteza na domaćem terenu

Sport / Flash | 25. 11. 2014. u 08:21 Z.D.

U petom kolu košarkaškog prvenstva Herceg-Bosne, košarkaši Čapljine poraženi su od ekipe Viteza rezultatom 78:76.

Čapljinci su veoma loše otvorili utakmicu, tako da su gosti stvorili veliku prednost i na poluvrijeme otišli s prednosti od osam koševa.

U drugom poluvremenu Čapljinci su pokazali puno bolju igru, da bi se u trećoj četvrtini približili gostima na čak jedan koš zaostatka, no Vitežani odmah odgovaraju i do kraja te trećine bježe na šest koševa prednosti.

Dvije minute prije kraja Menalo uspijeva pogoditi za priključak, a pola minute nakon toga Jerkić poravnava na 76:76.

U dramatičnoj završnici Čapljina je imala i napad za pobjedu, međutim umjesto da postigne ''lagan'' koš Jurković se odlučio za šut za tri poena koji je promašio, što su gosti iskoristili za kontru i postigli koš za konačnih 78:76.

Koševe su za Čapljinu postigli Menalo 17, Jerkić 17, Previšić 14, Jelčić 14, Vrankić 12 i Jurković 2, dok je kod gostiju bio izvrstan Ranko Križanović koji je zabio čak 27 koševa.

Utakmicu je pratilo svega stotinjak ljubitelja košarke.