Soči

Kanađani obranili olimpijsko zlato u hokeju

Sport / Flash | 23. 02. 2014. u 15:19 Z.S.

Kanadski hokejaši na ledu obranili su naslov olimpijskog pobjednika nakon što su u finalu u Sočiju svladali Švedsku 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).

Posljednje finale Igara pripalo je Kanađanima koji su uvjerljivo slavili protiv Šveđana i potvrdili zlato koje su osvojila na svojem ledu prije četiri godine.

Prvi pogodak na utakmici postigao je Jonathan Toews u 13. minuti, a odlučujućim se pokazao gol najveće kanadske zvijezde Sidneya Crosbya, koji je iz solo-prodora u 36. minuti povećao na 2:0. Crosby je u Vancouveru Kanadi donio zlato pogotkom u produžetku protiv SAD-a (2:1). Treći gol za potvrdu zlata za Kanađane postigao je Chris Kunitz u 50. minuti.

Kanađanima je to deveto olimpijsko zlato u povijesti, a Šveđani su ostali na dva zlata.

Broncu su osvojili Finci koji su u subotu svladali SAD 5:0.

Zlatnu medalju u ženskoj konkurenciji osvojila je također Kanada.