pobjeda nad egiptom

Kamerunci po peti put postali prvaci Afrike u nogometu

Sport / Flash | 05. 02. 2017. u 21:56 M.B.

Kamerun je peti put u povijesti osvojio Afrički kup nacija u Gabonu. Lavovi su u finalu preokretom pobijedili Egipat s 2:1 te stigli do naslova prvi put nakon 2002. godine. Time je Kamerun prvi put svladao ovog rivala, nakon poraza u finalima 1986. i 2008. godine.

Egipat je prvi stigao do vodstva u ovom finalnom ogledu. Mohamed Salah je u 22. minuti asistirao za Mohameda Elnenyja na desnoj strani, a veznjak Arsenala zabio pod prečku za 1:0.

Kamerun se nije predavao, a prvo je Nicolas N'Kolou izjednačio glavom u 60. nakon centaršuta Benjamina Moukandja, dok je gol za naslov prvaka zabio napadač Bešiktaša Vincent Aboubakar u 89. minuti. On je primio loptu nakon ubačaja Sebastiena Sianija, a nakon toga majstorski prebacio protivničkog igrača i volejem svladao 44-godišnjeg vratara El Hadarya za povijesnu pobjedu.

Bila je to tek druga pobjeda Kameruna nad Egiptom u devetom susretu, uz pet poraza i dva remija, a uspio je spomenutog rivala srušiti nakon poraza zaredom u međusobnim dvobojima.

All Goals & highlights - Egypt 1-2 Cameroon by Seka-1