59,51

Kajtaz postavila novi državni rekord i plasirala se u finale Svjetskog kupa

Sport / Flash | 04. 10. 2016. u 21:08 S.S.

Članica Plivačkog kluba Velež Amina Kajtaz zauzela je šesto mjesto u finalnoj utrci na 100 m delfin u Dubaiju i sa vremenom 59,51 postavila novi rekord BiH, što je veliki uspjeh za Aminu i njen klub.

Amina je ušla u finale osvojivši treće mjesto u prvoj kvalifikacijskoj grupi s vremenom 1:00.42, a koliko je jako natjecanje govori podatak da je sa njom u kvalifikacijama plivala i Mađarica Katinka Hosszu.

Hosszu je na kraju u finalu zauzela drugo mjesto iza Dankinje Jeanette Ottesen koja je slavila s vremenom 56.11. Ottesen je na Olimpijskim igrama u Riju zauzela sedmo mjesto s vremenom 57.17, a sa vremenom iz Dubaija bi osvojila srebrenu medalju.

Podjsetimo, Amina je u Riju plivala više od dvije sekunde sporije od današnjeg vremena (1:01.67).