osam medalja

JK Neretva odlično počela novu sezonu

Sport / Flash | 18. 01. 2016. u 13:09 S. M.

Natjecatelji JK Neretva proteklog vikenda nastupili su na međunarodnom džudo turniru ''Zagreb Open'' koji je okupio preko 500 natjecatelja iz 50 klubova.

Turnir je bio izuzetno sa jakom konkurencijom iz devet europskih zemalja.

Mostarski džudaši su se i pored jake konkurencije okitili medaljama te u ukupnom poretku od 50 ekipa zauzeli sedmo mjesto. Osvojeno je ukupno osam medalja od toga tri zlatne, dvije srebrene i tri brončane.

Zlatne medalje:
• Karlo Križanac -50 kg (U12)
• Vesna Vukoja +70 kg (2 medalje, U16 i U18)

10. JK Evropa Odessa

Pored ovog turnira, dva člana „Neretve“ nastupili su i na 15. Studentskom judo prvenstvu Hrvatske koji je održan u Zagrebu na Kineziološkom fakultetu.

Mateo Puljić je nastupio u kategoriji -73 kg i osvojio peto mjesto od ukupno 15 natjecatelja. Puljić je imao tri pobjede i dva poraza, pa mu je medalja izmakla za dlaku.

Ivan Bilić je nastupio u kategoriji -81 kg i osvojio sedmo mjesto od ukupno 20 natjecatelja. Bilić je imao dvije pobjede i dva poraza.