Kakanj Open 2021

JK Neretva: 25 medalja i pehar za najbolju ekipu cijelog turnira

Mostarska Neretva je na ovaj turnir povela 25 svojih članova, a kući su se vratili s 25 sjajnih odličja te peharom za najuspješniju ekipu i tako zauzeli prvo mjesto u ukupnom plasmanu.
Sport / Flash | 07. 12. 2021. u 12:24 Bljesak.info

Proteklog vikenda mostarski judaši nastupili su na 13. Međunarodnom judo turniru „Kakanj Open 2021“ koji je okupio veliki broj natjecatelja iz 41 judo kluba s više od 450 natjecatelja uzrasta 2016. i mlađi do uzrasta juniora (U21).

Pored ovog uspjeha mostarska Neretva bila je najbolja ekipa kadeta, zatim za samo jedan bod manje, druga najbolja ekipa juniora i druga najbolja ekipa starijih poletaraca.

Zlatne medalje osvojili su:

Nikša Krezić, Gabriel-Aleksandar Ćeško, Korina Džidić (2x), Sergej Jarendić i Srđan Ajvaz.

Srebrene medalje osvojili su:

Gabrijela Previšić, Dani Hadžić, Enisa Seferović, Đulijano Osmanović, Rino Vrljić (2x), Snježana Adžović, Sergej Jarendić, Adnan Demirović

Brončane medalje osvojili su:

Snježana Adžović, Jelena Ćeško, Vlado Glavaš, Danis Gološ, Nikola Dragović, Hrvoje Knezović, Adnan Demirović, Mak Hadžić, Dragan-Paol Senkić, Dženita Osmanović,

Peta mjesta osvojili su: Fabio Senkić, Josip Ćavar, Karlo Marić, David Brkić, Romano Blažević i Nikola Soldo.