JK Neretva: 14 medalja i pehar za najbolju trećeplasiranu ekipu
Proteklog vikenda Split je bio domaćin međunarodnog judo turnira „Kup Sv. Duje“. Turnir je okupio oko 300 natjecatelja iz 15 klubova iz BiH i Hrvatske.
Natjecatelje JK Neretva na ovo natjecanje je vodio trener Mateo Puljić te je tako sa svojih 14 članova osvojio 13 medalja i pehar za najbolju trećeplasiranu ekipu turnira.
Pored toga ekipa Neretvinih dječaka do 14 godina je bila najuspješnija ekipa u svom uzrastu.
JK Neretva je osvojila 6 zlatnih, 5 srebrenih i 2 brončane medalje, te 1 pehar.
Zlatne medalje osvojili su:
- Lana Tole -25 kg (U10)
- Stjepan Salmanić -42 kg (U14)
- Petra Tole -48 kg (U12)
- Karlo Križanac -55 kg (U14)
- Hrvoje Knezović -55 kg (U12)
- Filip Zovko -66 kg (U14)
Srebrene medalje osvojili su:
- Korina Džidić -36 kg (U12)
- Rade Vranješ -38 kg (U14)
- Mak Hadžić -55 kg (U12)
- Sergej Jarendić -60 kg (U14)
- Mate Smiljanić -50 kg (U16)
Brončane medalje osvojili su:
- Sara Majić -36 kg (U12)
- David Brkić -50 kg (U12)
Trener Puljić je istakao kako se pokazani trud i zalaganje na treninzima uvijek isplati, te da je ovo pokazatelj za buduće uspjehe ovih vrlo perspektivnih mladih sportaša pred kojima je zaista svjetla budućnost.