Tim od šest trkača iz Hercegovine ovog vikenda je nastupilo na trećem izdanju brdske utrke Jahorina Ultra trail.
U utrci su sudjelovali Vjekoslav Gašpar iz Ljubuškog, Josip Volarić iz Čitluka, Ana Parić, Ivana Brkić, Žana Marjanović i Ivan Leženić iz Mostara. Riječ je o članovima Hrvatskoga planinarskoga društva ''Prenj 1933'' Mostar, Speleološkog društva Herceg Mostar i trkačkoj skupini poznatoj kao Mostar Runners.
Trčale su se sve dužine: MINI 14 km, MIDI 35 km, MAXI 70 km i ULTRA 104 km.
Treće izdanje Jahorina ultra traila povezalo je četiri planine sarajevsko-romanijske regije: Jahorina, Ravna planina, Romanija i Trebević. Samu stazu činili su strmi singl trekovi, dijelovi skijaške, bijatlonske i bob staze, šumski putovi, stjenoviti prolazi grebenom te uskotračne pruge koja vodi kroz petnaestak tunela.
Rezultati:
Sljedeći vikend 5. kolovoza članovi navedenih udruga nastupaju na Šujičkom polumaratonu. Ta je trka svojevrsna najava prvoga izdanja brdske utrke Čvrsnica Ultra trail koja će se održati 19. kolovoza 2017. na području Parka prirode Blidinje.