Hadleigh Farm

Francuskinja Bresset zlatna na XC utrci

Sport / Flash | 11. 08. 2012. u 14:01 Z.S.

Francuskinja Julie Bresset osvojila je olimpijsko zlato u XC utrci koja se vozila na u području Hadleigh Farm tridesetak kilometara istočno od Londona.

Francuskinja je šest krugova, odnosno 29,3 kilometara odvozila za 01:30:52 sati. Drugo mjesto osvojila je Njemica Sabine Spitz koja je za pobjednicom zaostala 1:02 minute, a treća je bila Amerikanka Georgia Gould sa zaostatkom od 1:08 minuta za Francuskinjom.

Od natjecateljica iz regije, najbolja je bila Slovenka Tanja Zakelj koja je osvojila deseto mjesto, zaostavši za pobjednicom više od četiri minute.

Sutra, s početkom u 14.30 sati na rasporedu je muška finalna XC utrka, prenosi BKMostar.ba.

Inače, pet kilometara staze za XC utrku na otvorenom brežuljku što je novi koncept za MTB natjecanja koja se obično održavaju u šumovitim područjima. Prilikom izgradnje staze utrošeno je 500 tona stijena, te 3500 tona drobljenog kamena.