Istanbul

Fenerbahče bolji od Lokomotiva

Sport / Flash | 16. 02. 2016. u 21:29 Z.S.

U prvom susretu 16-ine finala Europske lige Fenerbahče je u Istanbulu pobijedio moskovski Lokomotiv s 2:0.

Utakmica u Istanbulu izazvala je veliku pažnju javnosti zbog visokih tenzija koje posljednjih tjedana vladaju između Turske i Rusije.

Brazilski veznjak Souza, koji je u Fenerbahče stigao iz Sao Paula, doveo je domaći sastav u vodstvo u 18. minuti udarcem glavom nakon ubačaja Gokhana Gonula. Na 2:0 povećao je u 72. minuti nakon slične akcije. Ovoga puta asistirao je Caner Erkin, a Souza je iz blizine udarcem nogom po drugi put svladao sunarodnjaka na vratima ruskog sastava Guilhermea. Do kraja utakmice Fenerbahče je imao još nekoliko vrlo dobrih prilika, no više nije bilo promjene rezultata.

Ma Sonucu | Fenerbahe 2-0 Lokomotiv Moskova. TEBRKLER #FENERBAHE! #FBSKvsFCLM #UEL

Posted by Fenerbahçe on Tuesday, 16 February 2016

Lokomotivu je to bila prva službena utakmice ove godine jer drugi dio ruskog prvenstva počinje 5. ožujka. Uzvratni susret je 25. veljače u Moskvi.

Ostalih 15 susreta šesnaestine finala igrat će se u četvrtak.