bk mostar

Elvir Šendro i Hamza Marić najbolji na turniru u Crnoj Gori

Sport / Flash | 15. 02. 2016. u 12:54 I. M.

U Bijeloj kod Herceg Novog održan je tradicionalni međunarodni turnir Mimoza 2016.

Ovaj turnir okupio je boksače iz Crne Gore, iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Italije, Srbije, Hrvatske, Slovenije, Švedske, Makedonije, Kosova i Albanije. U tako jakoj konkurenciji nastupila su i dva boksača Bokserskog kluba Mostar i obojica su trijumfirali u svojim kategorijama.

Hamza Marić osvojio je turnir u konkurenciji juniora, a Elvir Šendro postao je seniorsku pobjednik u kategoriji do 91 kilogram. Šendro, jedan od najboljih olimpijskih boksača u BiH, ujedno je proglašen za najboljeg seniorskog boksača.

Šendro je do titule došao pobijedivši u polufinalu Ljubana Vidovića iz Srbije te domaćeg boksača Kostu Božovića.

'Ovo je bila odlična proba pred seniorsko državno prvenstvo koje će se održati u Brčkom od 3. do 5. ožujka. Ujedno smo pokazali da se možemo nositi s međunarodnom konkurencijom', kazao je Šendro za Bljesak.info.

S Elvirom Šendrom i Hamzom Marićem na ovom natjecanju bio je i trener BK Mostar Hamid Šemić.