Preokret u 10 minuta

Džeko spasio klupu Manciniju

Sport / Flash | 20. 10. 2012. u 16:44 Z.S.

Nakon odlične utakmice koju smo vidjeli na White Harte Lineu u kojoj je Chelsea bio bolji od Tottenhama rezultatom 4:2, završeno je šest susreta engleskog Premiershipa.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko je ponovo pogodio nakon što je proveo samo minutu u igri, a u sudačkoj nadoknadi utakmice drugim pogotkom donio Cityu veliku pobjedu nad WBA. United je porazio Stoke i tako nastavio sa dobrim igrama.

Edin Džeko je svojim pogotkom u 80. minuti donio poravnanje rezultata Cityu. U sudačkoj nadoknadi susreta je postigao drugi pogodak na taj način donio pobjedu Cityu koji su od 23. minute igrali bez isključenog Jamesa Milnera. Long je doveo domaćina u vodstvo pogotkom u 66. minuti.

Neshvatljivo je kako trener Citya Roberto Mancini Džeki ukazuje šansu na kapaljku, a Edin ga uporno spašava otkaza, prenosi Balkan-sport.net. U šestom kolu je Džeko također pogodio za City protiv Fulhama i tako im donio tri boda.