Borsa Open

Domaćin JK Borsa apsolutni pobjednik velikog međunarodnog turnira

Sport / Flash | 05. 10. 2014. u 12:17 S. M.

U Mostaru održana najveća sportska manifestacija u Bosna i Hercegovini koja je okupila 837 natjecatelja iz 49 klubova i 10 zemalja.

Džudo turnir Borsa Open 2014. okupio 49 džudo kluba iz deset europskih zemalja, a manifestaciju je otvorio predsjednik sportskog saveza Grada Mostara Hasan Šišić.

'Ovo je veliki dan za Mostar, ovo je ljepota i cilj sporta. Veliko mi je zadovoljstvo vidjeti toliko mnogo mladih u našem gradu. Želim vam dobrodošlicu i da lijepe uspomene ponesete iz našeg grada. Danas ste svi vi pobjednici' rekao je u svom obraćanju okupljenim džudašima Šišić.

Naslov najboljeg džudo kluba kao i prošle osvojio je domaćin - JK Borsa koji je osvojio 110 bodova, dvostruko više od drugoplasiranog Akademika iz Nikšića. I u pojedinačnoj konkurenciji Borsa je bila najuspješnija, osvojivši 58 medalja, od čega 15 zlatnih odličja

Pet najbolje plasiranih
1. “Borsa” Mostar (Bosna i Hercegovina) 110 bodova
2. “Akademik” Nikšić (Crna Gora) 64
3. Judo savez Podgorice (Crna Gora) 63
4. Linden” Sofija (Bugarska) 36
5. “Hercegovac” Mostar (Bosna i Hercegovina) 35

Pojedinačno je Judo klub Borsa Mostar, osvojio je 58 medalja, a medalje su osvojili:

Borsa najbolja seniorska ekipa U23 Judo saveza Herceg Bosna

U sklopu Borsa Opena Judo savez Herceg Bosne organizirao je kvalifikacije za Prvenstvo Bosne i Hercegovine u seniorskoj konkurenciji U23. Za Judo klub Borsa nastupilo je 10 natjecatelja od kojih su se svi plasirali na Državno prvenstvo. Borsa je proglašena i najboljom ekipom kvalifikacija.
Prva mjesta osvojili su: Mia Maksumić (-52 kg), Ivana Šunjić (-63 kg), Josipa Bošković (-70 kg), Amar Maksumić (-73 kg).
Prva mjesta osvojili su: Valentina Mihić (-57 kg), Ivan Cvitković (-66 kg), Rijad Maksumić (-73 kg).
Treća mjesta osvojili su: Marin Pehar (-60 kg), David Pušić (-60 kg), Domagoj Marić (-73 kg).