25. grand prix croatia

Delfina Tadić zlatna, Veselko Brkić brončani

Sport / Flash | 18. 01. 2016. u 09:11 S. M.

Ovoga vikenda natjecatelji Sveučilišnog karate kluba Neretva nastupali su u Samoboru na najjačem, najbolje organiziranom turniru u ovom djelu Europe.

Turnir je ujedno bio i kontrolni turnir za nadolazeće Europsko prvenstvo koje se održava na Cipru u veljači, a na njemu je nastupalo 1900 natjecatelja iz 24 države. Članovi SKK Neretva iz Mostara osvojili su zlatnu i brončanu medalju, a tri predstavnika su izgubila u borbi za treće mjesto.

Zlatnom medaljom se okitila Delfina Tadić u kategoriji mlađih seniorki do 68kg, koja je imala pet mečeva i suvereno pobijedila sve svoje protivnice i tako se popela na najviše postolje.

Brončanu medalju osvojio je Veselko Brkić u kategoriji mlađih seniora do 75kg, izgubivši u polufinalu od predstavnika Mađarske, aktualnog svjetskog prvaka.

Ovi rezultati mogu nagovijestiti da se karatisti SKK Nretva mogu nadati velikim rezultatima na Europskom prvenstvu, priopćeno je iz kluba.