I dalje +12

City bolji od Uniteda

Sport / Flash | 08. 04. 2013. u 21:26 Z.S.

U velikom gradskom derbiju, ali i srazu dvije prvoplasirane momčadi engleske Premier lige, Manchester City je na Old Traffordu slavio kod vodećeg Manchester Uniteda s 2:1.

Nakon opreznog prvog poluvremena, Građani su poveli pogotkom Jamesa Milnera u 52. minuti nakon pogreške Ryana Giggsa, a Crveni vragovi su izjednačili autogolom Vincenta Companyja u 58. minuti. Tom prilikom je Company skrenuo loptu u gol nakon udarca glavom Jonesa.

U 80. minuti gledatelji su vidjeli najljepši trenutak na utakmici - solo-prodor Sergija Agüera kroz petoricu igrača Uniteda i udarac iskosa u same rašlje za pobjedu gostiju.

Nakon slavlja na Old Traffordu City još uvijek zaostaje velikih 12 bodova za Unitedom pa će vjerojatno predati naslov prvaka, ali ipak su dobili zadovoljštinu da su u izravnom srazu u gostima i drugi put uzastopce pobijedili najvećeg suparnika.