'Silvestarsko' kolo

Chelsea 13. pobjedom zaredom izjednačio rekord Arsenala

Sport / Flash | 31. 12. 2016. u 18:04 Z.S.

Nogometaši Chelseaja slavili su u "Silvestarskom" 19. kolu engleskog prvenstva u Londonu protiv Stokea 4:2 te su s 13. pobjedom zaredom u prvenstvu izjednačili rekord Arsenala.

Chelsea je u zadnjoj ovogodišnjoj utakmici na Stamford Bridgeu, koja se pokazala "ljepoticom" kola, slomio otpor hrabrog Stokea koji je dvaput izjednačio (1:1, 2:2), ali na kraju nije izdržao protiv lidera prvenstva. Junak pobjede momčadi Antonia Contea bio je dvostruki strijelac Brazilac Willian (57, 65), dok za lidera zabili Cahill (34) i Diego Costa (85). Za Stoke su strijelci bili Indy Martins (47) i veteran Crouch (64).

"Plavi" sa Stamford Bridgea su tako izjednačili rekordni niz Arsenala iz sezone 2001./2002., a rekord mogu oboriti ako u 4. siječnja pobijede u gostima Tottenham.

Manchester United je do 85. minuti gubio doma 0:1 protiv Middlesbrougha, da bi ga potom spasili golovi Francuza Martiala (85) i Pogbe (87). U prvom dijelu je neopravdano poništen prekrasan pogodak Ibrahimovića.

West Ham Slavena Bilića je izgubio u gostima kod prvaka Leicestera 0:1, a jedini gol zabio je Slimani u 22. minuti.