2015. godina

Bolt i Williams najbolji sportaši svijeta u izboru L'Equipea

Sport / Flash | 26. 12. 2015. u 14:01 Z.D.

Francuski sportski list L'Equipe je proglasio atletičara Usaina Bolta i tenisačicu Serenu Williams za najbolje sportaše svijeta u 2015. godini, javlja Agencija Anadolija.

Jamajčanin je i u godini na izmaku potvrdio da je najbolji sprinter svih vremena. Dominirao je na Svjetskom prvenstvu u Pekingu gdje je osvojio tri zlatne medalje na 100 i 200 metara, te u štafeti 4 puta 100 metara.

U L'Equpievom izboru do pobjednika se dolazi tajnim glasovanjem, a Bolt je osvojio 818 bodova. Prati ga Srbijanac Novak Đoković, teniski reket broj jedan u svijetu kojem je pripalo 736 bodova, dok je treći novozelandski ragbijaš Dan Certer sa 409.

U izboru najbolje sportašice američkoj tenisačici Williams pripala su 802 boda, druga je njena zemljakinja Katie Ledecky (704 boda), koja je na Svjetskom prvenstvu u plivanju osvojila pet zlatnih medalja. Treća je Pauline Ferrand-Prevot svjetska prvakinja u ciklokrosu, specijalno biciklističkoj disciplini.