Prijateljska utakmica

BiH slavila u Luksemburgu

Sport / Flash | 25. 03. 2016. u 21:09 Z.S.

Nogometna reprezentacija BiH u prijateljskoj utakmici u Luksemburgu je sa 3:0 svladala domaću reprezentaciju. Dugo je "zmajevima" trebalo da slome otpor domaćina, ali im je to uspjelo u posljednjih dvadesetak minuta utakmice, javlja Anadolu Agency (AA).

U 73. minuti debitant Mateo Sušić probio je desnu stranu Luksemburžana oštro centrirao u peterac, a Maxime Chanot pogađa vlastitiu mrežu. U narednom napadu, dvije minute kasnije, iz slične akcije samo s lijeve strane BiH uspijeva uduplati svoju prednost. Ovoga puta je ubacio Ervin Zukanović, a nakon udarca Edina Džeke lopta pogađa u petu Milana Đurića i odlazi u protivničku mrežu.

Konačnih 3:0 postavio je Miralem Pjanić prelijepim golom iz slobodnog udarca u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Nastupe za BiH upisala su i četvorica igrača Zrinjskog - tri bivša 'Plemića' Toni Šunjić, Marin Aničić i Mateo Sušić.

Bila je ovo prva kontrolna utakmica za izabranike Mehmeda Baždarevića u 2016. godini. Za četiri dana, 29. ožujka, bh. nogometaše čeka novi test.

U Zürichu će se sastati s reprezentacijom Švicarske koju s klupe vodi Sarajlija Vladimir Petković.