5:7

Arsenal bolji od Readinga u nezaboravnom meču

Sport / Flash | 30. 10. 2012. u 22:37 Z.S.

Nogometaši londonskog Arsenala i Readinga su odigrali sjajan i nezaboravan meč u engleskom Liga kupu. Arsenal je na kraju bio bolji rezultatom 7:5, iako je u jednom trenutku gubio sa čak 4:0.

Od ostalih rezultata treba izdvojiti pobjedu Leedsa nad Southamptonom, minimalan trijumf Middlesbrougha nad Sunderlandom, kao i trijumf Aston Ville nad Swindonom.

Reading je već do 37. minute imao 4:0. Prvo je Roberts u 12. minuti pogodio za 1:0, da bi stoper Arsenala Koscielny pogodio vlastitu mrežu i domaćinu donio prednost od dva pogotka. Leigertwood je u 20. minuti povećao na 3:0, da bi Hunt u 37. donio 4:0. Theo Walcott je ipak u 45. minuti smanjio na 4:1. Giroud je u 64. minuti smanjio na 4:2, da bi Koscielny u 89. minuti ispravio svoju grešku i pogodio za 4:3, prenosi Balkan-sport.net.

Walcott je u sudačkoj nadoknadi pogodio za 4:4 i ovim rezultatom se otišlo u produžetke. Arsenal je poveo u produžetku pogotkom Chamakha u 103. minuti, a poravnao je Pogrebnyak u 116. minuti. Arsenal je uspio doći do pobjede zahvaljujući Walcottu i Chamakhu. Obojica su postigla po jedan pogodak na isteku produžetaka i donijeti Arsenalu pobjedu od 7:5. Sjajna nogometna predstava koja odavno nije viđena.