SP 2018

Argentina i Brazil uspješni u južnoameričkim kvalifikacijama

Sport / Flash | 02. 09. 2016. u 07:46 M.B.

Zahvaljujući pogotku Leonela Messija, Argentina je uspjela savladati Urugvaj rezultatom 1:0 u kvalifikacijskoj utakmici za Svjetsko prvenstvo 2018.

Na utakmici koja se očekivala s velikim zanimanjem, na stadionu u Mendozi, jedan mesijevski potez u 42. minuti utakmice bio je dovoljan da se osvoje tri boda i zadrži vrh tabele.

Momčad argentinskog izbornika Edgarda Bauza morala je čitavo drugo poluvrijeme odigrati bez isključenog Paula Dybale, koji je zaradio dva žuta kartona.

Ipak, Urugvajcima brojčana prednost nije donijela izjednačenje do kraja utakmice.

Brazil suveren u gostima protiv Ekvadora

Brazil je gostovao na 'nebeskim visinama' glavnog ekvadorskog grada Quitoa i zabilježio uvjerljivu pobjedu od 3:0.

Strijelci su bili Neymar (72.) i Gabriel Jesus (87. i 90.)

Kolumbija je s 2:0 pobijedila Venecuelu, dok je Bolivija u La Pazu istim rezultatom savladala Peru. Paraguay je protiv Čilea u Asunciónu ostvario vrijednih 2:1.

Argentina je vodeća sa 14 bodova, ispred Urugvaja, Kolumbije i Ekvadora sa 13, dok Brazil i Paragvaj imaju po 12 bodova.