Nova vozila hitne pomoći za Mostar i Prozor-Ramu
Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije (HNŽ) Marija Buhač i ravnateljica tvrtke Blaco d.o.o. Grude Ana Grubišić u ulozi zastupnice konzorcija tvrtki M.R.M. d.o.o. Ljubuški i Blaco d.o.o. Grude, potpisale su ugovore o isporuci triju novih vozila hitne pomoći.
Vlada HNŽ-a vozila ukupne vrijednosti 549.666 KM, nabavlja u sklopu kontinuiranoga procesa opremanja i osuvremenjivanja domova zdravlja u Županiji, a jedno od vozila obuhvaćenih ovim setom namijenjeno je Domu zdravlja Mostar, dok preostala dva idu u općinu Prozor-Rama.
''Ovo je samo nastavak naše stalne skrbi za potrebe županijskoga zdravstvenog sustava, a vozilo hitne pomoći ključno je odnosno temeljna je pretpostavka za uspješan odgovor na potrebe pružanja žurne medicinske pomoći na terenu'' rekla je Buhač.
Dodala je kako je aktualnoj vladi od početka njezina rada zdravstvo u samom vrhu prioriteta.
''Konkretnim potezima neprestano svjedočimo kako podupiremo projekte iz svih razina zdravstvenoga sustava, od primarne zdravstvene zaštite odnosno dvanaest domova zdravlja u Županiji, do potpore dogradnjama i opremanjima kao i drugim strateškim projektima triju bolnica u HNŽ-u'' rekla je predsjednica Vlade HNŽ-a, najavivši skoru isporuku novih suvremenih vozila za brzu liječničku intervenciju na njihova konačna odredišta.
Iz Vlade HNŽ-a podsjećaju da su ovom mandatu ranije uručena nova vozila hitne pomoći domovima zdravlja u Čapljini, Čitluku, Jablanici, Konjicu, Mostaru (DZ Stari grad), Neumu, Ravnomu i Stocu, ukupne vrijednosti 1.382.000 KM.