bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
MILLENNIUM BUG

U Galeriji ''Vrba'' otvorena zanimljiva izložba Jure Paponje

Autor se predstavio s deset slika iz ciklusa posvećenom arhitekturi.
02.03.2023. u 17:14
text

U Galeriji ''Vrba'' u Širokom Brijegu otvorena je izložba slika Jure Paponje pod nazivom MILLENNIUM BUG.

Na otvorenju se posjetiteljima obratio autor izložbe i Mate Skoko, autor predgovora, koji je otvorio samu izložbu.

Foto: PR / Izložba Jure Paponje

Autor se predstavio s deset slika iz ciklusa posvećenom arhitekturi.

Izložba ostaje otvorena do 15.3.2023.godine. 

Jure Paponja rođen je 1993. godine u Metkoviću. Nakon završene Gimnazije u Ljubuškom 2012. godine upisao je Akademiju likovnih umjetnosti Sveučilišta u Mostaru na kojoj je magistrirao slikarstvo 2017. godine.

Foto: PR / Izložba Jure Paponje

Na École supérieure d’arts et médias de Caen (Francuska) završio je prvu godinu magistarskog studija, smjer Art, 2020. godine. Magistrirao Fine Art na School of Fine Art, History of Art and Cultural Studies, University of Leeds, (Ujedinjeno Kraljevstvo) 2022. godine.

Dobitnik je stipendije Francuske vlade i prestižne stipendije Chevening koju dodjeljuje vlada Velike Britanije.

Foto: PR / Izložba Jure Paponje

Tijekom školovanja na akademiji u Širokom Brijegu nagrađen je rektorovom nagradom Sveučilišta u Mostaru i nagradom Federalnog ministarstva znanosti i obrazovanja.

Autor je nekoliko javnih dijela te je izlagao u zemlji i inozemstvu.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO