bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
''Razgovor je bio topao i sadržajan''

Zelenski pozvao papu da posjeti Ukrajinu: ''Unijet ćete nadu''

Ukrajinski predsjednik informirao je papu i o novom dogovoru postignutom s međunarodnim partnerima o uspostavi potpunog i bezuvjetnog primirja u trajanju od najmanje 30 dana, koje bi stupilo na snagu istog dana.
12.05.2025. u 17:26
text

Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski održao je svoj prvi razgovor s papom Lavom XIV, tijekom kojeg je zahvalio Svetom Ocu na podršci Ukrajini i pozvao Vatikan da se aktivno uključi u povratak ukrajinske djece koju je Rusija, prema navodima Kijeva, prisilno deportirala tijekom rata.

''Razgovor je bio topao i doista sadržajan'', poručio je Zelenski putem platforme X, istaknuvši papine napore za postizanje pravednog i trajnog mira te njegovo zalaganje za oslobađanje ratnih zarobljenika.

Ukrajinski predsjednik informirao je papu i o novom dogovoru postignutom s međunarodnim partnerima o uspostavi potpunog i bezuvjetnog primirja u trajanju od najmanje 30 dana, koje bi stupilo na snagu istog dana.

''Ukrajina je spremna na daljnje pregovore u bilo kojem formatu, uključujući i izravne razgovore. Želimo da rat završi i činimo sve da to postignemo. Sada čekamo konkretne korake i s druge strane, od Rusije'', poručio je Zelenski.

Tijekom razgovora uputio je papi i službeni poziv za apostolsku posjetu Ukrajini, rekavši da bi takav posjet unio ''pravu nadu'' među vjernike i sve građane koji trpe posljedice rata.

Obje strane, kako je potvrđeno, suglasne su da ostanu u kontaktu, a u pripremi je i mogući budući susret, prenosi Anadolija.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO