Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Džamija u Foči

Potpisan Protokol o obnovi Aladža džamije

10.03.2014. u 13:46
text

U Sarajevu je danas svečano potpisan Protokol o obnovi Aladža džamije u Foči.
Protokol su potpisali direktor Generalne direkcije vakufa Vlade Republike Turske dr. Adnan Ertem i direktor Vakufske direkcije Islamske zajednice u BiH dr. Senaid Zajimović.

Aladža džamija je sagrađena 1550. godine, a porušili su je srpski ekstremisti 1992. godine.

Svečanom činu potpisivanja u zgradi Gazi Husrev begove biblioteke u Sarajevu prisustvovao je reisu-l-ulema Husein ef. Kavazović, predsjednik Odbora za obnovu Aladže Hamed ef. Efendić, muftija goraždanski, brojni dužnosnici i uposlenici Islamske zajednice, veleposlanik Turske u BiH Ahmed Yildiz, članovi izaslanstva Generalne direkcije vakufa Turske s direktorom dr. Adnanom Ertemom na čelu, zamjenica načelnika Foče Radenka Srndović i drugi gosti.

Reisu-l-ulema je uručio prigodne poklone u znak pažnje i priznanja Rijaseta i Muftiluka goraždanskog, generalnoj direkciji vakufa Vlade Turske, generalnom direktoru dr. Adnanu Ertemu i Vakufskoj direkciji u Sarajevu.