Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Petar Rajič

Papa Lav imenovao Hrvata za prefekta Papinskog dvora: Zaređen je u Mostaru

Za svećenika je zaređen na svetkovinu sv. Petra i Pavla 1987. godine u mostarskoj katedrali, na naslov Trebinjsko-mrkanske biskupije.
30.03.2026. u 18:20
text

 Papa Lav XIV. imenovao je nadbiskupa Petra Rajiča, trenutno apostolskog nuncija u Italiji i San Marinu, prefektom Papinskog doma, prenijela je Katolička tiskovna agecija (kta).

Mons. Petar Antun Rajič rođen je 12. lipnja 1959. u Torontu u hrvatskoj obitelji.

Za svećenika je zaređen na svetkovinu sv. Petra i Pavla 1987. godine u mostarskoj katedrali, na naslov Trebinjsko-mrkanske biskupije.

Diplomirao je kanonsko pravo na Papinskom lateranskom sveučilištu, a od 1993. radi u diplomatskoj službi Svete Stolice, obnašajući niz dužnosti u Iranu, Baltičkim državama, na Arapskom poluotoku, u Africi i Litvi, Estoniji i Latviji.

Papa Franjo ga je 2024. imenovao nuncijem u Italiji i San Marinu. Osim hrvatskog i engleskog, govori i francuski, talijanski i španjolski.

POVEZANO