Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Sarajevo

Kršćansko druženje - Bog se proslavio u životima bivših ovisnika

05.04.2014. u 07:47
text

- I ove godine smo imali priliku vidjeti kako Bog čudesno radi u životima bivših ovisnika, kako od onih koji su bili odbačeni pravi nove osobe, osobe koje danas svijetle poput zvijezda u svemiru - rekli su sudionici međunarodne konferencije "Kršćansko druženje" koja je proteklog vikenda u Sarajevu okupila 180 bivših ovisnika iz svih država bivše Jugoslavije i regije. 

Ono što je čitavoj konferenciji dalo poseban pečat bila su svjedočanstva bivših ovisnika kao i djece ovisnika u čijim životima se Bog proslavio i učinio ih ljudima koji ne staju samo na svom izlječenju nego idu dalje i donose svjetlo i istinu i drugim ljudima, svojim životima svjedočeći da postoji izlaz iz ovisnosti i da je život nešto više od pukog preživljavanja. 

- Konferencija je vjerskog karaktera i okuplja ljude koji su kroz prihvaćanje kršćanskog svjetonazora izašli iz problema ovisnosti - izjavio je za Agenciju FENA predsjednik Udruženja ''Proslavi oporavak'' Borislav Goić. 
 
- Posebno ohrabruju radost i blagoslov koji smo osjetili, kao i jedinstvo sudionika konferencije bez obzira na nacionalnost i porijeklo, jedinstvo vjernika u Kristu Isusu koji nas je sve spojio i učinio jednim tijelom pod zajedničkom glavom na slavu njegovog imena - riječi su organizatora iz Udruženja ''Proslavi oporavak''.

- Tema koja se provlačila kroz svaku propovijed i nekako povezala i učvrstila sve ono što je Bog kroz ova tri dana govorio jest da mi kao izabranici Božji već imamo sve što nam je potrebno za život i pobožnost, ali da mi moramo krenuti tim putem, a ne samo znati za njega - rekao je jedan  od sudionika konferencije. 

Posebnu senzibilnost, čar, ali i nesvakidašnje propovijedi pružio je Stojan Gajicki. Od samog početka svog kršćanskog života, Gajicki je shvatio je da je Kristova crkva veća od svih denominacionalnih granica i zato treba voljeti cijeli Božji narod, kome i želi da služi onim darovima koje mu je Bog dao.

Gajicki objašnjava kako je Božja ljubav takva da nas uvijek zbunjuje, a zbunjuje nas jer dolazi uvijek bez razloga. 

- A mi, u našoj ljudskoj prirodi, uvijek tražimo neki razlog, da nas netko voli... U nama postoji bolesna potreba da zaradimo nešto, da bismo bili u svojim očima dostojni onoga što nam ljudi rade ili što nam Bog radi i da možemo reći ono što nam Ti daješ nije besplatno to je zbog toga jer smo mi dobri.  Prva služba je da budem ja, ja... Stvoreni smo takvi kakvi jesmo i Bog nas volim baš takve. I ništa što uradimo ili što nam drugi ljudi kažu nije relevantno i ne može ni povećati ni smanjiti našu vrijednost u Božjim očima - kazao je Gajicki. 

Nakon svake propovijedi održane su radionice tijekom kojih je svatko mogao dati osobni osvrt na propovijed i razmisliti te komentirati o pitanjima koja su propovjednici postavili na kraju svake propovijedi.

Cilj konferencije je da bivši ovisnici kroz druženje i razmjenu iskustava vide da nisu sami u onom što prolaze, da nastave na putu apstinencije i da vide da i drugi, usprkos poteškoćama svakodnevnog života, opstaju i ne moraju ponovo posegnuti za nekom supstancom, jer život nudi puno bolje vrijednosti.