Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Potpisan Memorandum

UNDP i mostarski Univerzitet zajedno u projektima zelenog rasta i digitalne transformacije

UNDP i Univerzitet "Džemal Bijedić" u Mostaru potpisali su memorandum o suradnji u području zelenog rasta i digitalne transformacije.
01.06.2026. u 16:48
text

Memorandum o razumijevanju između UNDP-a i Univerziteta "Džemal Bijedić" u Mostaru potpisali su u ponedjeljak rezidentni predstavnik UNDP-a u Bosni i Hercegovini Renaud Meyer i rektorica Alena Huseinbegović.

Potpisivanje je upriličeno tijekom Meyerova posjeta Univerzitetu "Džemal Bijedić" u Mostaru, gdje se sastao s rektoricom Huseinbegović.

Memorandum predviđa suradnju u više područja važnih za razvoj zajednice, među kojima su inkluzivni zeleni rast, društvo jednakih mogućnosti, digitalna transformacija s posebnim naglaskom na umjetnu inteligenciju, energetska učinkovitost i obnovljivi izvori energije.

Suradnja će se odnositi i na vladavinu prava, rodnu ravnopravnost te potporu jačanju lokalnih uprava i njihovih institucija, s ciljem povećanja njihove učinkovitosti i odgovornosti.

Nakon sastanka i potpisivanja Memoranduma, Meyer je održao predavanje studentima pod nazivom "Partnerstvo za budućnost - dijalog studenata i rezidentnog predstavnika".

Studentima je predstavio rad UNDP-a na globalnoj razini, s posebnim osvrtom na djelovanje ove organizacije u Bosni i Hercegovini, načela rada UNDP-a te pristup radu s mladima.

Predavanje je završeno interaktivnim razgovorom tijekom kojeg su studenti imali priliku postavljati pitanja te iznijeti vlastite komentare i zapažanja.

POVEZANO