Mostar: 96 bivših učenika proslavilo 50. godišnjicu mature
Da prave veze i prijateljstva ne blijede ni nakon pola vijeka pokazali su maturanti Ekonomske škole "29. novembar" Mostar koji su u petak navečer svečano proslavili zlatni jubilej – velikih 50 godina od završetka srednje škole.
Na ovoj izuzetnoj večeri uz pjesmu i ples, ispunjenu emocijama, sjećanjima i smijehom okupilo se čak 96 bivših učenika od kojih su mnogi stigli iz različitih krajeva svijeta kako bi ponovo sjeli zajedno i oživjeli uspomene na školske dane.
Kako su istaknuli za Bljesak.info, posebno su radosni što su im se pridružili njihovi profesori koji su ih prije 50 godina ispratili u svijet odraslih.
"Ponosni smo i sretni što smo dočekali 50. godišnjicu mature i okupili se u ovolikom broju jer proslava 50. godišnjice mature nije samo povratak u prošlost već i slavljenje sadašnjosti i pogled u budućnost s nadom u nova okupljanja, nove priče i nove uspomene koje će obogatiti naše živote", istaknuli su učenici.