bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Kroz četiri kola tijekom školske godine

FOTO | Mostar dobio prvake prve Matematičke lige osnovaca

U natjecanju su sudjelovali učenici od trećeg do devetog razreda iz više mostarskih škola, pokazujući zavidno znanje i logičko razmišljanje.
13.06.2025. u 18:43
text

Udruga roditelja "Naša djeca 2014" uspješno je organizirala prvu "Matematičku ligu", ekipno natjecanje iz matematike za osnovne škole s područja Mostara, s ciljem popularizacije ovog ključnog nastavnog predmeta među učenicima.

Liga se sastojala od četiri kola održana tijekom cijele školske godine, a zadaci su bili usklađeni s nastavnim planom i programom po razredima. U natjecanju su sudjelovali učenici od trećeg do devetog razreda iz više mostarskih škola, pokazujući zavidno znanje i logičko razmišljanje.

Kako ističu organizatori, nakon iznimnog odaziva i pozitivnih reakcija, u idućoj školskoj godini planira se proširenje lige i na ostale osnovne škole s područja Hercegovačko-neretvanske županije.

Pobjednici po razredima su:

Treći razred: Osnovna škola Ivana Gundulića

Četvrti razred: Osnovna škola Antuna Branka Šimića

Peti razred: Osnovna škola Ivana Gundulića

Šesti razred: Osnovna škola Cim

Sedmi razred: Osnovna škola Cim

Osmi razred: Osnovna škola Marina Držića

Deveti razred: Osnovna škola Ivana Gundulića

Organizatori zahvaljuju svim učenicima, učiteljima i roditeljima na suradnji i podršci te poručuju kako će i iduće godine nastaviti s ovim projektom kako bi potaknuli još više mladih na zanimanje za matematiku.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO