Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Glazbeni poklon Mostaru

Solistički koncert Monije Jarak za sve ljubitelje glazbe

05.06.2013. u 14:58
text

Monija Jarak, mostarska mezzosopranistica, organizirati će solistički koncert 11. lipnja 2013. g. u Gornjoj galeriji kraljice Katarine Kosače u 19 i 30 sati. Uz glasovirsku pratnju prof. Marijane Pavlović, gosti koncerta biti će Josip Prskalo, bas i Karlo Miličević, bariton.

Na programu su; G.F.Handel, F.Schubert, G.B.Pergolesi, C. Franck, F.Cavalli, G.Bizet, D. Filipović, Ž.Vlaho, E.Cossetto, G.Verdi i dr.

Biografija

Monija Jarak rođena je 1989. godine u Mostaru. Završila je Osnovnu i Srednju glazbenu školu I.Pl. Zajca –smjer solo pjevanje u klasi prof. Amire Voljevice. Školovanje je nastavila na Muzičkoj akademiji Univerziteta u Istočnom Sarajevu u klasi primadone doc mr. Sanje Ostić. Za vrijeme studiranja kao solistica Monija je nastupala na mnogim koncertima akademije među kojima je i novogodišnji koncert najboljih studenata. Osim na akademiji Monija je nastupala na mnogobrojnim kulturnim manifestacijama.

Prvi put suradnju s orkestrom je imala, sa samo šesnaest godina. Poslije toga pjeva na mnogim koncertima uz orkestar, a posebice treba istaknuti koncert na kojem je 2009, pjevala solo četvrti stavak Requiema maestra don Dragana Filipovića uz orkestraciju Julija Marića, te pratnju Mostarskog i Splitskog simfonijskog orkestra pod ravnanjem dirigenta Haria Zlodre. Requiem je izvođen u Mostaru i Škabrnji. Nastupala je i na mnogim božićnim i uskršnjim koncertima i solo i sa zborom. Članica je Akademskog zbora Pro musica s kojim je nastupala u mnogim gradovima u Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj, Italiji, Austriji…

Kao solistica imala je suradnju s priznatim dirigentima kao što su Dragan Filipović, Damir Bunoza, Hari Zlodre, Julio Marić, Robert Homen, Noorman Widjaja i dr.

Također je osvajala i nagrade na međunarodnim natjecanjima među kojima je i nedavno osvojena treća nagrada na međunarodnom natjecanju Bruna Špiler u Herceg Novom. Na istom je natjecanju i Monijin učenik također osvojio treću nagradu.

Monija trenutno radi kao profesorica u Glazbenoj Školi I. Pl. Zajca i Muzičkoj školi I i II stupnja u Mostaru, a od diplome magistra je dijeli još samo završni magistarski rad.

Monija svoj koncert želi pokloniti svom gradu i svim ljudima koji su ljubitelji glazbe.