U Mostaru je u petak, 23. svibnja 2025. održan događaj „Piano day“– susret pedagoga klavirista iz cijele FBiH.
Događaj je organiziran u suradnji Klavirskog aktiva FBiH i Glazbene škole Ivana pl. Zajca iz Mostara koja je bila domaćin događaja. Klavirski aktiv FBiH je dio Udruženja glazbenih pedagoga Federacije Bosne i Hercegovine kojemu je svrha okupiti glazbene pedagoge i na taj način stvoriti uvjete za razmjenu iskustava i unapređenje stručnih znanja članova.
Ravnateljica Glazbene škole Ivana pl. Zajca, prof. Monija Jarak Mikulić je na početku programa pozdravila sudionike i poželjela dobrodošlicu, a vodeću riječ je imala predsjednica Klavirskog aktiva FBiH prof. Emina Softić Begić, profesorica klavira na Muzičkoj akademiji u Sarajevu.
Događaju je prisustvovao i predsjednik Udruženja g. Mustafa Mujbegović, a sve se odvijalo u Galeriji Kraljice Katarine Kosača.
Događaj je bio koncipiran u tri dijela: sastanak predstavnika klavirskih aktiva svih Glazbenih škola iz FBIH, seminar za pedagoge klaviriste te koncert učenika iz raznih Glazbenih škola.
Tema stručnog seminara je bila ''Motivacija i inspiracija u aktuelnim izazovima klavirske pedagogije danas'', a predavač je bila prof. Slađana Dedić, profesorica klavira Srednje muzičke škole Čestmir Mirko Dušek iz Tuzle.
Na seminaru je sudjelovalo oko 40 profesora klavira. Na koncertu su sudjelovala 23 učenika iz 14 različitih Glazbenih škola iz FBiH. Prije početka koncerta za učenike je organizirano druženje i turistički obilazak grada. Koncertom je svečano završen događaj.
I učenici i gosti profesori su bili izuzetno zadovoljni organizacijom i pozitivnom atmosferom za što su zaslužni djelatnici Glazbene škole Ivana pl. Zajca koji su se potrudili da grad i školu predstave u najboljem svjetlu!