Mladi iz Mostara i Livna među 195 pjevača velikog međunarodnog zbora
Skupina mladih iz Mostara i Livna i ove godine sudjelovala je na Međunarodnom zborskom festivalu C.H.O.I.R. 2026 u Ochsenhausenu, koji je trajao od 7. do 23. kolovoza.
Festival je ove godine obilježio 30. izdanje, a za koncertni program odabran je Verdijev "Rekvijem" za soliste, zbor i orkestar.
U programu su sudjelovali međunarodni solisti i mješoviti zbor od 195 pjevača iz 11 zemalja: Belgije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Italije, Japana, Mađarske, Njemačke, Poljske, Španjolske, Tajvana i Ukrajine.
Povodom jubileja angažiran je i orkestar "Eva Nova" iz Budimpešte, dok svim izvedbama ravna maestro Michael Alber.
Turneja kroz Njemačku i Mađarsku
Nakon samostalnih priprema svakog tima i zajedničkih proba u Ochsenhausenu, u tijeku je koncertna turneja koja obuhvaća Biberach, Stuttgart, Ravensburg, Wiblingen i Ochsenhausen.
Posljednje dvije izvedbe bit će održane u Budimpešti.
Suradnja s festivalom započela je 2014. godine pod vodstvom prof. Katarine Džeko iz Livna, dok je od 2024. vodstvo preuzela prof. mr. art. Katja Krolo-Šarac sa Sveučilišta u Mostaru.
Ove godine u timu iz Bosne i Hercegovine sudjeluje 11 studenata, od kojih sedmero studira u Mostaru, jedno u Sarajevu, a troje u Hrvatskoj.
Otvoren poziv za festival 2027.
Sudjelovanje mladih iz BiH podržali su Rektorat Sveučilišta u Mostaru, HT Eronet i Općina Čitluk.
Poziv za sudjelovanje na festivalu C.H.O.I.R. 2027. otvoren je za mlade zborske pjevače od 18 do 27 godina.
Zainteresirani se mogu javiti na e-mail voditeljice: [email protected].


-webp.webp)
-webp.webp)

-webp.webp)

-webp.webp)



-webp.webp)
-webp.webp)

-webp.webp)

-webp.webp)

-webp-wm.webp)






