bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
I gdje da sada odem

Mostarski kantautor zapjevao o totalnom apsurdu svijeta

Pjesma govori o tome kako i pored svih mogućih tehnologija, napretka ljudske vrste u svim sferama, priroda može, hoće i radi onako kako i kada ona to želi, kazao je Mara.
26.05.2020. u 20:42
text
youtube / Mara - I gdje da sada odem

Mostarski kantautor Sanel Marić Mara donosi nam novu pjesmu nastalu u post korona vremenu. Riječ je o pjesmi 'I gdje da sada odem', koja govori o totalnom apsurdu svijeta i vremena u bilo koje doba. Mara kaže da je pjesma nastala pod utjecajem nemogućnosti osnovne ljudske potrebe za slobodom i bliskošću.

Pjesma govori o tome kako i pored svih mogućih tehnologija, napretka ljudske vrste u svim sferama, priroda može, hoće i radi onako kako i kada ona to želi, kazao je Mara.

Ljudi su se naravno ponovo, kao i svaki put, našli zbunjeni, arogantni, često ograničeni i prepuni raznoraznih savjeta, kako o samom smislu života, tako i o virusu, dodao je mostarski kantautor.

Za ovu priliku Mara predstavlja live verziju pjesme, koju je uz pratnju Darija Lukića na klavijaturi, snimio doslovno u svom dvorištu. Tekst za pjesmu napisao je Mara, muziku su uradili Mara i Dario Lukić, a live izvedbu producirao je Đani Pervan. Za kameru je ovaj put bio zadužen Ishak Marić uz asistenciju i scenografiju Zare Marić, dok je montažu videa uradio Ahmed Voloder.

Mara se nada da će sa svojom ekipom muzičara snimiti i studijsku veriju ovog singla.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO