Britanski vojni orkestar održat će koncerte širom Bosne i Hercegovine
Britanska ambasada u Sarajevu najavila je nastupe britanskog vojnog orkestra širom Bosne i Hercegovine, koji će se održati od 10. do 13. lipnja.
U sklopu posjete, puhački kvintet iz Orkestra Kraljevske regimente i gajdaš poručnik Mitchell iz Prvog bataljuna Škotske garde nastupit će u Sarajevu, Stocu, Mostaru, Istočnoj Ilidži i Tuzli.
Organizatori ističu da su ovi nastupi znak snažnih veza između Ujedinjenog Kraljevstva i Bosne i Hercegovine u području kulture i obrane, te da glazba kao univerzalan jezik njeguje zajedništvo, dijalog i prijateljstvo.
Građani će orkestar moći poslušati na sljedećim lokacijama i terminima:
- utorak, 10. lipnja, u 18 sati, na trgu ispred Katedrale Srca Isusova u Sarajevu
- srijeda, 11. lipnja, u 12 sati, u Centru Safet Zajko, Sarajevo
- četvrtak, 12. lipnja, u 13 sati, centar grada Stolac
- četvrtak, 12. lipnja, u 17 sati, plato ispod Starog mosta u Mostaru
- petak, 13. lipnja, u 11 sati, šetalište dr. Miodraga Lazića, Istočna Ilidža – Istočno Sarajevo
- petak, 13. lipnja, u 16 sati, Trg slobode u Tuzli
Na koncertima u Sarajevu i Tuzli britanskom orkestru pridružit će se i Orkestar Oružanih snaga Bosne i Hercegovine. Prije nastupa u Stocu, britanski glazbenici posjetit će i Gradski orkestar Stolac.
Posebna pažnja bit će posvećena nastupu u Centru Safet Zajko, koji se organizira u suradnji sa SOS Dječjim selima BiH i posvećen je djeci iz alternativne brige i lokalne zajednice.
Planirano je i druženje s djecom iz programa dnevne njege Christine Witcutt pri Centru za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju ''Vladimir Nazor''.
Ulaz na sve nastupe je slobodan.