bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Montreal

Zabranjuju se pitbulovi

19.06.2016. u 06:34
text

Kanadski grad Montreal zabranit će držanje pitbulova i drugih opasnih pasmina, objavio je u subotu gradonačelnik Denis Coderre, prenosi Hina.

"Odlučio sam zabraniti držanje pitbulova i drugih opasnih pasmina, vjerojatno od početka rujna", rekao je gradonačelnik novinarima.

On je to objavio nakon nekoliko incidenata vezanih uz tu pasminu, a posebno nakon nedavne smrti jedne žene iz Montreala koju je ubio susjedove pas.

Coderre je pojasnio da će vlasnici moći zadržati te životinje ali će morati provesti niz novih mjera koje će uključivati sterilizaciju i nošenje brnjice u javnosti, kao i ugradnju čipova.

Grad Quebec već je najavio da će od 1. siječnja zabraniti pitbulove, ali za razliku od stanovnika Montreala taj grad neće dopustiti vlasnicima da zadrže svoje pse.

Premijer pokrajine Quebec Philippe Couillard rekao je prošli tjedan da razmišlja o zabrani pitbulova u čitavoj pokrajini, kao što je već slučaju u susjednom Ontariju.

comment icon
svi komentari (0)