Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Napeto na društvenim mrežama

Vlatka Pokos podivljala: "Nosite si ustaše u Bosnu"

"Ustaške primitivne budaletine jer pune kompleksa jer su Bosanci, a ne Hrvati. Istina boli. Primitivne budaletine ne razumiju da je Hrvatska uvijek bila Hrvatska. I ne trebaju nam Bosanci, a ni Hercegovci docirati u domoljublju"
13.05.2026. u 15:52
text

Voditeljica i pjevačica Vlatka Pokos trenutačno se žestoko svađa s nekolicinom korisnika društvenih mreža. Iznijela je svoje političke stavove, a kako to obično i biva da divljem zapadu interneta, postoje ljudi kojima se njezini stavovi ne sviđaju i koji joj se to ne boje reći.

Vlatka je nedavno osudila čin navijača HŠK Zrinjski Mostar na utakmici u Mostaru tijekom održavanja finala nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine.

Ispod objave zastupnice Hrvatskog Sabora Dalije Orešković našla se lavina komentara, a upravo se na to nadovezala Vlatka. Hrvatska političarka u objavi je poručila:

"Pozivam sve hrvatske građane da ostanemo vjerni našoj državi, našem identitetu, našoj povijesti i antifašizmu", i napomenula negativan utjecaj fašizma na društvo.

"Nekima je to teško pojmiti sa dvije moždane stanice"

"Daliju za premijerku", "Bravo, u pravu ste od A do Ž", "Nema se što dodati, bravo gospođo Dalija", "Vi ste naš ponos, da barem više imamo ljudi kao što ste vi", "Draga Dalija, u svemu ste u pravu", neki su od komentara koje je Dalija dobila, piše Dnevno.hr. 

Na njezinu objavu je komentirala i Vlatka koja je emotikonima dala do znanja da podržava Dalijino stajalište. Međutim, odmah se krenula rasprava. Neki korisnici imali su jasno drugačiji stav. "Ti ne dolaziš u svoju domovinu zato što više ne postoji Juga", “Ti nemaš pravo komentirati", pisali su joj.

Međutim, Vlatka u nije ostala suzdržana.

"Srećom, tvoja Bosna postoji, kreni! Moja jedina domovina je uvijek bila Hrvatska. Nekima je to teško pojmiti sa dvije moždane stanice i osnovnom školom", pisala je.

"Možete svi u Bosnu i nosite si ustaše sa sobom"

Nije se zaustavila na toma. "Ustaške primitivne budaletine jer pune kompleksa jer su Bosanci, a ne Hrvati. Istina boli. Primitivne budaletine ne razumiju da je Hrvatska uvijek bila Hrvatska. I ne trebaju nam Bosanci, a ni Hercegovci docirati u domoljublju".

Još jedan njezin komentar bio je:

"Nepismene ustaške budaletine nisu u stanju razgovarati. Preglupi ste, prezatucani i nepismeni. Možete svi u Bosnu i nosite si ustaše sa sobom". 

POVEZANO