Akademski zbor Pro musica već niz godina organizira prigodne koncerte uz blagdane Svih svetih i Dušnoga dana.
Ove je godine na rasporedu izvedba Mozartovog Requiema, djela koje se, barem u našim krajevima, nema prilike često čuti.
Uz domaći zbor Pro musica, i članove mostarskog Simfonijskog orkestra, sutra će u crkvi sv. Mateja, a prekosutra u Međugorju, nastupiti orkestar i solisti Hrvatskog narodnog kazališta iz Osijeka.
Uzvratni je to posjet mladim mostarskim pjevačima, koji su u proljeće prošle godine na poziv osječkoga HNK izveli isto Mozartovo djelo u maloj slavonskoj turneji - u Đakovu, Vukovaru i Osijeku.
Na rastanku u Osijeku, izražena je obostrana želja za ponovan susret u Mostaru, a oko realizacije tog projekta proteklih se mjeseci brinuo don Dragan Filipović, zborovođa Pro musice.
Već danas poslijepodne u Mostar stiže četrdesetak Osječana - dirigent, solisti, članovi orkestra, te tehnika. Izvedbom će ravnati Filip Pavišić, a kao solisti nastupaju Jasna Komendanović, sopran; Iskra Stanojević, mezzosopran; Ladislav Vrgoč, tenor; i Berislav Puškarić, bas.
Predviđene su dvije izvedbe, u Mostaru u crkvi sv. Mateja na Rudniku, u utorak, 29. listopada u 19 sati; te u Međugorju u crkvi sv. Jakova, u srijedu, 30. listopada, u 19,30 sati. Ulaz je slobodan.