U Posušje stiže 55 filmova iz 25 zemalja: Počinje Samit planinskog filma
U Kinu Posušje 21. i 22. kolovoza bit će održan Samit planinskog filma 2026., festival posvećen planinama, prirodi, avanturi i ljudima čiji su životi povezani s planinskim prostorom.
Na festival stiglo 70 filmova
Na ovogodišnji Samit prijavljeno je 70 filmova iz 25 zemalja, dok je u službeni program uvršteno njih 55. Publiku očekuju dokumentarni, avanturistički, sportski i autorski filmovi različitih poetika i tema, od penjanja i istraživanja planina do priča o ljudima i njihovu odnosu prema prirodi.
Program počinje u petak, 21. kolovoza, u 8 sati jutarnjim blokom projekcija, dok je svečano otvaranje festivala predviđeno za 20 sati. Večernji blok projekcija održavat će se od 20:30 do 23 sata.
Filmovi se natječu za festivalske nagrade u kategorijama Best Film, Best BH Film i Best Reel.
Proglašenje pobjednika u subotu
Program se nastavlja u subotu, 22. kolovoza, kada će se projekcije održavati od jutarnjih sati. Večernji blok počinje u 20 sati, a proglašenje pobjednika zakazano je za 22 sata. Nakon toga slijedi završni blok projekcija, od 22:30 do ponoći.
Ulaz na sve projekcije je slobodan.
Organizator Samita je Udruga Kreativa, a festival se održava uz pokroviteljstvo Općine Posušje i Posuškog lita.























-webp.webp)