Američki glumac James Handy, poznat po ulogama u filmovima 'Jumanji' i 'Top Gun: Maverick', ubijen je nožem u svom domu u Los Angelesu, priopćila je policija.
Handy, koji je imao 81 godinu, pronađen je u srijedu bez svijesti u prednjem dvorištu svoje kuće u Kaliforniji, s više ubodnih rana u prsima, prenosi BBC.
Zbog sumnje na ubojstvo uhićen je 44-godišnji Michael Gledhill, sin Handyjeve djevojke, priopćila je Policijska uprava Los Angelesa (LAPD).
Policija je reagirala na dojavu o ''nepoznatom incidentu'' nakon što je pozivatelj nazvao broj 911 i rekao: ''Ja sam Sin čovječji, upravo sam ubio čovjeka grijeha''.
Handy je rođen u New Yorku te je tijekom šest desetljeća karijere nastupio u nizu filmova i televizijskih serija, najčešće u sporednim ulogama ili u manjim gostujućim nastupima.
Iako je rijetko bio glavna zvijezda, ostvario je impresivan broj uloga, među kojima su NYPD Blue, K-9, Law & Order, CSI: NY, Logan, Alias, Castle, NCIS, The West Wing, Arachnophobia, The X-Files i Murder, She Wrote.
Njegova posljednja filmska uloga bila je u filmu 'Top Gun: Maverick' iz 2022. godine, u kojem je glumio Jimmyja, barmena koji radi s likom koji tumači Jennifer Connelly, ljubavna partnerica lika kojeg igra Tom Cruise.
LAPD je priopćio da je Gledhill u srijedu ''zaustavio policajce koji su dolazili na mjesto događaja i rekao im da je upravo njega policija tražila''.
''Osumnjičenik živi na toj adresi sa svojom majkom, koja je djevojka žrtve'', navodi se u priopćenju.
''Istražitelji vjeruju da je riječ o izoliranom incidentu te da ne postoji opasnost za javnost'', dodaje se.
Nakon uhićenja, Gledhill je prevezen u zatvor Van Nuys, gdje je službeno prijavljen za jedno kazneno djelo ubojstva.