Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
CineStar Mostar

Filmom ''Noćni brodovi'' počeli Dani filma Mostar

23.11.2012. u 22:22
text

Šeste Dane filma Mostar večeras je na prigodnoj svečanosti otvorio Vjekoslav Bevanda predsjedavajući Vijeća ministara BiH. Unatoč najavi da će Dane filma otvoriti komedija ''Sonja i bik'', prepuna velika dvorana CineStara pogledala je film ''Noćni brodovi''. Organizatori su film ''Sonja i bik'' najavili za subotu.

Na svečanost prije početka Dana filma, došli su osim Vjekoslava Bevande i gradonačelnici Mostara i Zagreba, Ljubo Bešlić i Milan Bandić, kao i glavni glumci ''Noćnih brodova'' Radko Polič i Ana Karić.

"Presretan sam što su Mostarci dobili kino. Nakon petogodišnje kalvarije u gradu bez kina, napokon imamo filmski festival u Mostaru suvremenim kvalitetno opremljenim kino dvoranama", rekao je prilikom otvaranja direktor ovog festivala Slaven Knezović.

Ana Karić i Radko Polič dobili su nagrade ''Stablo ljubavi'' za doprinos filmskoj umjetnosti ovih područja.

Tijekom trajanja festivala, publika će u glavnom programu moći pogledati 12 filmova iz pet zemalja regije.

Osim glavnom programa u sklopu festivala bit će prikazan ciklus kratkometražnih igranih filmova, te ciklus dokumentarnih filmova s Mediteran film festivala, kao i ciklus dokumentarnih filmova pod nazivom "Arhivska Hercegovina" te "Majstori bh. Dokumentarizma".