bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Gradac

Zgrade, kuće, vinograd… - Grad Mostar prodaje nekretnine na moru

Najskuplje neplodno zemljište koje će se naći na bubnju je ono od 3820 četvornih metara kojem je tržišna vrijednost procijenjena na 1.022.300 KM.

Mostarski gradski vijećnici glasovat će na sljedećoj sjednici o prodaji nekretnina u vlasništvu Grada Mostara putem licitacije-javnog nadmetanja.

Između ostalog, radi se o nekretninama u Republici Hrvatskoj, nekadašnjem odmaralištu koje je u posjedu Grada Mostara još od 1953. godine.

Kuće, dvorišta, vinograd…

Tako Mostar prodaje ''stojnu kuću'' površine od 133 četvorna metra s dvorištem od 612 četvornih metara te vinograd površine od 557 četvornih metara u Gradcu u ukupnoj površini od 1.302 četvorna metra ''s upisanim pravom vlasništva u korist Narodni Odbor Grada Mostar sa dijelom 1/1''.

Prodaje se i oranica površini od 392 četvorna metra također u Gradcu s upisanim pravom vlasništva u korist Narodni odbor Grada u Mostaru sa dijelom 1/1.

Prodaje se i dvorište površine od 490 četvornih metara sve upisane u Posjedovni list katastarska Općina Gradac, u ukupnoj površini od 1792 četvornih metara.

Kako je navedeno, prometna tržišna vrijednost nekretnina procijenjena je u iznosu od 1.187.000 eura ili 2.321.570 KM i predstavlja početnu prodajnu cijenu u skladu s Odlukom o uvjetima i načinu pribavljanja i raspolaganja nekretninama u vlasništvu Grada Mostara.

Predmetne nekretnine, navodi se u odluci, su devastirane, te se prodaju po stanju viđeno-kupljeno.

Oranice, pašnjak i neplodna zemljišta

Grad Mostar prodaje i oranicu u Sjevernom logoru površine 1978 četvornih metara. Prometna tržišna vrijednost nekretnine procijenjena je u iznosu od 529.400,00 KM i predstavlja početnu prodajnu cijenu nekretnine.

Ako vijećnici odluče, prodat će se i neplodna zemljišta. Jedno je površine 1647 četvornih metara. Početna cijena je od 440.800 KM. Drugo je površine je 1698 četvornih metara, a početna cijena je 454.400 KM dok je treće neplodno zemljište površine 1862 četvornih metara a prometna tržišna vrijednost nekretnine procijenjena je u iznosu od 498.300 KM.

Najskuplje neplodno zemljište koje će se naći na bubnju je ono od 3820 četvornih metara kojem je tržišna vrijednost procijenjena na 1.022.300 KM.

Prodaje se i pašnjak 4 klase površine od 1768 četvornih metara čija je vrijednost procijenjena na 162.656,00 KM.

Stanovi u Mostaru

Mostar na bubanj stavlja i stanove. Tako se u Ulici Bulevar narodne revolucije prodaje stan površine 36,21 četvornih metara.

Stan nije useljiv, a prometna-tržišna vrijednost procijenjena je u iznosu od 73.426,00 KM.

U istoj ulici prodaje se i stan ukupne površine od 79,64 četvornih metara koji je procijenjen na 161.852,00 KM.

Treći stan u istoj ulici površine je 25,88 četvorna metra koji je procijenjen na 52.479,00 KM.

Stan u Ulici kralja Tomislava površine 36 četvornih metara procijenjen je na 54.353,00 KM.

Prodaja nekretnina iz ovog člana izvršit će se javnim nadmetanjem-licitacijom.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO