Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Nova turistička slika

U sjeni Pelješkog mosta rastu mala mjesta: Turisti sve više biraju Komarnu, Klek i Pelješac

Komarna, Klek, Drače i Orebić bilježe sve veći turistički interes, rast broja noćenja, novih smještajnih kapaciteta nakon izgradnje Pelješkog mosta.

U sjeni Pelješkog mosta rastu mala mjesta – od Komarne i Kleka na kopnu, do Drača i Orebića na Pelješcu. U općini Slivno ove je godine ostvareno više od 110 tisuća noćenja. Turisti ostaju oko tjedan dana, a u ponudi je i sve više smještaja.

Komarna postaje ozbiljno turističko odredište

Turistički val širi se cijelom općinom Slivno. Malo obalno mjesto Komarna sve više postaje ozbiljno turističko odredište, čemu pridonose i velike investicije.

''Od izgradnje Pelješkog mosta pa do danas tu je nekakvih novih 16 građevinskih dozvola, ali za takvo jedno malo mjesto kao što je Komarna, mislim da je to dosta velik broj s obzirom na veliki razmak i na sam sadržaj malog mjesta'', kaže Barbara Prović, direktorica TZ-a općine Slivno.

Susjedni Klek prema broju noćenja itekako prednjači. Prošle godine ostvareno ih je gotovo 89 tisuća. Omiljeno je mjesto za boravak jer je blizu mnogim odredištima.

''Bili smo na Hvaru i na Braču. Posjetii smo ih prije nekoliko dana i zaista su prekrasni. Most je nov i povezuje vas s tim otocima, što je nevjerojatno'', kaže Robin iz Londona.

Rastu i Drače na Pelješcu. Ovo je slika prvog reda uz more prije dvije godine, a ovako je danas. Novi smještaj, za sve veći broj turista.

''Trenutačno je u našoj općini svaki apartman zauzet i na svakodnevnoj bazi imamo upita vezanih za smještaj, tako da se uvijek traži apartman više'', ističe Bianca Jasprica, direktorica TZ-a općine JANJINA.

Orebić na istim brojkama kao i prošle sezone

Orebić je ostao uglavnom na jednakim brojkama kao i prošle sezone.

''Pomalo nam se vraćaju Česi, Velika Britanija, a standardno prvi su Poljaci pa Bosna i Hercegovina, Slovenija, Njemačka, Hrvatska'', otkriva Mladen Đeldum, direktor TZ-a općine Orebić.

Ovdje ponajviše rastu cijene nekretnina, koje se u prosjeku kreću oko 3 i pol tisuće eura po četvornome metru. Raste i infrastruktura, a cijene svakodnevnog života još su pristupačne.

''Cijene su dobre. Prije tjedan dana bili smo na Hvaru i ako usporedimo, ovdje je 30-40 posto jeftinije'', kaže Roald Schoutel iz Nizozemske, prenosi Hrt.

''Sve je to zadnjih godina otišlo gore, otkad je došao euro, ali ljudi se trude i treba im pomoći na kraju krajeva'', smatra Sanjin Rubeša iz Rijeke.

Ovaj dio poluotoka tek čeka novi gospodarski i turistički procvat, jer uskoro počinje izgradnja nove brze ceste – orebićke obilaznice, te nove trajektne luke.

POVEZANO