bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Radna nedjelja

FOTO | Nedjeljni radovi na Hiltonu u Mostaru pokazuju brzi napredak projekta

Radovi na hotelu Hilton u Mostaru intenzivno se nastavljaju. Hotel Neretva Mostar bit će prvi Hilton u BiH, a otvaranje je planirano za početak 2026. godine.

Unatoč izazovima, pripreme za otvaranje prvog Hilton hotela u Bosni i Hercegovini, Hotel Neretva Mostar, Tapestry Collection by Hilton, intenzivno se nastavljaju. Radna nedjelja na gradilištu hotela pokazuje da se fasaderski i završni radovi privode kraju, dok je uzorna soba već u potpunosti završena.

Prema ranijim informacijama, ovaj prestižni hotel, koji će otvoriti vrata početkom 2026. godine, imat će 80 soba, nekoliko restorana, spektakularnu terasu, zatvoreni bazen i niz vrhunskih hotelskih sadržaja. Smješten je na obali Neretve, samo nekoliko minuta hoda od UNESCO-ove svjetske baštine u Mostaru.

Pored hotela u Mostaru, planira se i izgradnja Hampton by Hilton Sarajevo City Centre, čiji se početak radova očekuje u proljeće 2026. godine. Ovaj hotel s 98 soba i modernim dizajnom bit će smješten u samom centru Sarajeva, u Ulici Maršala Tita, na lokaciji bivšeg McDonald'sa.

Ovi projekti predstavljaju značajan iskorak za razvoj turističke ponude Bosne i Hercegovine, a dolazak prestižnog Hilton lanca u BiH potvrđuje potencijal zemlje kao atraktivne turističke destinacije.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO