bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Prometno rješenje

Pogledajte prijedloge zapadne zaobilaznice oko Mostara

Prema Prijedlozima dionica bi trebala ići od naselja Kuti – Livač, preko poluotoka Vojno, iznad Raštana i Orlaca, preko kopa Vihovići, zaobići naselja Cim i Ilići, te izaći na Žovnicu.
12.06.2018. u 12:43
text
camera
2

Grad Mostar objavio je dva Prijedloga projektnog rješenja brze ceste od čvora Mostar sjever do Pologa.

Prema Prijedlozima dionica bi trebala ići od naselja Kuti – Livač, preko poluotoka Vojno, iznad Raštana i Orlaca, preko kopa Vihovići, zaobići naselja Cim i Ilići, te izaći na Žovnicu.

Građani mogu na službenoj stranici pogledati prijedloge rješenja, te iznijeti svoje mišljenje o njima.

''Prijedlog prometnog rješenja koje građani mogu pogledati i dostaviti svoje primjedbe ili prijedloge rješenja na adresu Grad Mostar, Ulica hrvatskih branitelja br.2. ili putom web stranice Grada „prijedlozi i primjedbe“ ili na e-mail: [email protected] do 13.06.2018. godine. Stručno povjerenstvo će razmotriti sve dostavljene komentara i prijedloge a o čemu će javnost biti blagovremeno obaviještena'', navedeno je iz Grada Mostara.  

Pretpostavlja se da je ova dionica dio brze ceste Mostar - Široki Brijeg - granica s Republikom Hrvatskom.  Brza cesta Mostar - Široki Brijeg - granica s Republikom Hrvatskom trebala bi se početi graditi u ovoj godini.

Kako se navodi u programu rada JP Autoceste Federacije BiH, za dokumentaciju i početak gradnje ove ceste planirano je izdvajanje 100,000.000 KM iz akumulirane dobiti BH Telecoma, 5,000.000 KM iz klirinškog duga Ruske Federacije i 3,000.000 KM iz akumulirane dobiti JP Elektroprivreda HZ HB. 


Riječ je o projektu koji bi trebao popraviti prometnu vezu između Mostara i granice s Republikom Hrvatskom. Spomenuta brza cesta bi se nalazila na trasi Mostar - Široki Brijeg - Grude - Zagvozd, a njome bi se povezao čvor Mostar na autocesti na koridoru Vc s čvorom Zagvozd na Dalmatini, odnosno Jadransko-jonskoj autocesti. 

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO